Harjutusülesanded

Soojendusülesanne

  • Mootor pöörleb 10 pööret ühes suunas ja 20 pööret teises suunas, näitates tulemust jooksvalt 7-segmendilisel numberindikaatoril.

Algajale

  1. Koormus. Mootor pöörleb ühes suunas Digitaal plaadil põleb roheline LED. Kui mootorile rakendatakse mõõdukas koormus (kiirus langeb 50 %) süttib kollane LED. Kui rakendatud koormus ületab mootori pöördemomendi süttib punane LED. Kui maksimaalne koormus säilib 2 sekundit vahetab mootor pöörlemissuunda. Kui maksimaalne koormus säilib ka teises suunas pöörlemisel, lülitatakse mootor välja ja punane LED hakkab vilkuma. Tsükli saab uuesti käivitada suvalisele nupule (S1…S3) vajutamisega. Koormuse tekitamiseks võib hoida kinni mootori võllist.

Edasijõudnutele

  1. Sujuv liikumine. Mootori väljundvõll peab tegema 20 pööret. Mootori käivitamine ja peatamine toimub sujuvalt sõltumata rakendatud koormusele. Sujuv käivitus ja peatamine kestab 3 pööret.

Kordamisküsimused

  1. Mis tüüpi optilisi kooderkettaid eksisteerib ja mis on nende erinevus?
  2. Kuidas arvutada vajalik optilise enkooderketta pilude arv, kui väljundvõlli pöördenurka on vaja mõõta 2 • täpsusega ja mootori ning väljundvõlli vahel on 1:43 ülekandega reduktor?
  3. Mis asi on Gray kood?
en/exercises/encoder.txt · Last modified: 2020/07/20 09:00 by 127.0.0.1
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0