Mehhatroonika Kodulaboris moodulite ühendamine

Autor: Raivo Sell

Käesolev õpiobjekt tutvustab Robootika Kodulaborit ja selle arenduskeskkonna seadistamist.

Robootika Kodulabor on ATMega mikrokontrolleril põhinev omavahel seotud moodulite komplekt, mis on komplekteeritud kaasaskantavasse kohvrisse. Kodulaboriga saab teha erinevaid mehhatroonika- ja robootikaalaseid eksperimente ning harjutusi alates lihtsast tule vilgutamisest kuni keeruka seadme ehitamiseni.

Kodulabor on mõeldud eelkõige koolidele, sisaldades endas lisaks riistvarale ka metoodilist materjali ja harjutusülesandeid koos näidete ja lahendustega. Kodulabor on integreeritud oma veebikeskkonnaga, mis on suunatud õpilasele ja õpetajale, sisaldades näiteid, riist- ja tarkvara kirjeldusi ning harjutusülesandeid. Lühidalt öeldes on Kodulabor mobiilne töövahendite komplekt, mida kasutatakse õppe ja harjutamise eesmärgil kodus, koolis või töökohal.

Kodulabori moodulid on komplekteeritud baas ja lisakomplekti. Kodulabori baaskomplektiga on võimalik teostada lihtsamaid harjutusi digitaalsete sisend-väljunditega, näidikute ja LCD ekraaniga. Lisaks võimaldab baaskomplekt luua süsteeme, mis on juhitavad üle interneti ning teostada andmesalvestust SD kaardile. Andurite ja mootoritega eksperimenteerimiseks on vaja Andurite ja Mootorite lisakomplekti. Lisaks anduritele ja mootoritele sisaldab lisakomplekt ka Kommunikatsiooni moodulit, mis võimaldab praktiseerida nii juhtmega kui ka juhtmevaba sidet. Lisaks on Robootika Kodulaboriga ühilduvad Masinnägemise ja RFID moodulid, mis ei ole komplekteeritud kohvritesse vaid on saadaval eraldi.

ESF